مهدکودک با قیمت مناسب

مهد کودک جایی است که کودکان شما در آن آموزش می بینند، بازی می کنند، خلاقیت‌شان پرورش داده می شود و کارهایی از قبیل نقاشی کردن، کار گروهی کردن و بسیاری فعالیت‌های دیگر انجام می‌دهند. اولین مهدکودک هایی که در جهان شروع به کار کردند در باواریا و استراسبورگ بودند که به نگهداری کودکانی می پرداختند که هر دو والدینشان کار می کردند.در این مقاله به بررسی ملاک های قیمت گذاری مهدکودک ها و یافتن مهد کودک با قیمتی مناسب میپردازیم.

 

مهدکودک ارزان

 

معیارهای یافتن مهدکودک با قیمت مناسب

در بحث قیمت گذاری مهدکودک های ملاک های متفاوتی نقش دارد که به شرخ ذیل است:

۱) محل: از اولین مواردی که در یافتن مهدکودک با قیمتی مناسب موثر است محل مهدکودک است. چرا که قیمت مهدکودک ها در مراکز استان ها، در شهرستانها و .. متفاوت است.حتی شهریه مهدکودک ها در داخل شهرها نیز با یکدیگر براساس منطقه ی قرار گیری مهد منحصربه فرد است.

 

2) تعداد کودکان در مهد : هراندازه تعداد کودکان در مهد کمتر باشد میزان کیفیت آموزش و یادگیری در مهد افزایش می یابد و همین موضوع یکی از عاملین افزایش نرخ مهدکودک ها است.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برسر راه مادران شاغل قرار گیرد ، عدم اطمینان از نظارت کافی بر روی فرزندان در مهدکودک است.در برخی از مهد کودک‌های کشور مدیران مهدکودک برای کمتر کردن هزینه جذب مربی و یا بزرگ نبودن کلاس‌ها و کم بودن امکانات، کلاس‌هایی را با جمیت بالا و با حضور تنها یک مربی دایر میکنند. کودکی که بیش از نیمی از وقت خود را به بازی و یادگیری در مهدکودک میپردازد،با مربی خود رابطه عاطفی برقرار میکند. بنابراین نقش مربی در مهد بسیار مهم است.

مهدکودک ها باید با انتخاب مربی مناسب ، دلسوز و مهربان ، آگاه نسبت به مسائل فرهنگی و آموزشی و با قابلیت آموزش مناسب کودکان به عنوان یک مراقبت کننده بتوانند کمبود عاطفی مادر در محیط مهد را تاحدودی جبران کنند.

بنابراین نسبت تعداد کودکان به مربی مهد و امکانات مهدکودک ار مسائلی است که والیدین همواره باید به آن توجه داشته باشند.

 

3) امنیت : مهدکودک‌ها در مدت زمانی که کودکان در آن‌جا حضور دارند مسئول حفظ جان آن‌ها نیز می‌باشند. داشتن مربیان مجرب و مسئول برای نگهداری و مراقیبت همه جانبه کودکان بسیار پراهمیت است . اگر گروه های سنی متفاوتی در مهد حضور دارند ، بهتر است تجهیزات و فضای بازی مناسب با گروه های سنی مختلف تعبیه شود تا از بروز خطرات احتمالی برای کودکان پیشگیری شود.

در مهدکودک مواردی اعم از نصب دوربین مداربسته در تمامی نقاط، بررسی وضعیت سلامتی کودکان، کنترل سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی به‌صورت روزانه و خودداری از استفاده از وسایل تیز و برنده باید رعایت شوند

 

4) سیستم آموزشی متناسب کودکان

یکی از نکاتی که هر مهدکودک باید آن را رعایت کند داشتن سیستم آموزشی مناسب و هوشمند است.کودک بیش از نیمی از وقت خود را در محیط مهدکودک میگذراند.

در این زمان کودک به بازی با هم سن و سالان خود میپردازند و بوسیله ی مربیان و تجهیزات مهد آموزش میبیند و برای ورود به دبستان و اجتماع آماده میشود. از این رو، سیستم آموزشی و تجهیزات مهد از اهمیت به سزایی برخوردار است .

به طور خلاصه استفاده از وسایل بازی مناسب و آموزشی، کار با شخصیت‌های کارتونی و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب، از جمله مواردی هستند که باید در هر مهدکودک مد نظر قرار داده شوند.

 

5) سرویس رفت و برگشت

مهدکودک‌ها برای آسایش، آرامش و رفاه خانواده‌ها و کودکان از سرویس‌های حمل و نقل استفاده می‌کنند. استفاده از سرویس رفت و برگشت در مهدکودک ها ویژگی اضافی است که مهد برای آن هزینه ای اضافه دریافت میکند. برای والدین شاغل که به دلیل مشغله کاری نمیتوانند کار رفت و برگشت فرزند خود را انجام دهند ، سرویس رفت و آمد اهمیت بسیاری دارد.

این سرویس‌ها در درب منزل، کودکان را سوار کرده و پس از اتمام ساعت مهدکودک آن‌ها را به خانه‌شان بر می‌گردانند.

 

6) برگزاری کارگاه‌های مادر کودک و روانشناسی

مهدکودک‌ها علاوه بر فوایدی که برای کودکان دارند در بسیاری از جنبه‌ها به والدین نیز کمک می‌کنند. برگزاری کارگاه‌های مادر و کودک یکی دیگر از فعالیت‌های مهدکودک‌هاست. در این کارگاه‌ها والدین درباره نحوه فعالیت کودکان‌شان در مهدکودک مطلع می‌شوند. همچنین مطالب آموزشی و روانشناسی در زمینه نحوه آموزش و تربیت کودکان را می‌آموزند و می‌توانند مشکلات‌شان را با فرزندان رفع نمایند.

 

7) اردوهای تفریحی و علمی

از آن‌جایی که دیدن مکان‌های جدید برای کودکان بسیار هیجان‌انگیز است؛ برپایی اردوهای تفریحی یکی دیگر از خدمات تکمیلی مهدکودک‌ها به‌شمار می‌رود. در این اردوها با در فراهم کردن کلیه نکات ایمنی کودکان به محل‌‎هایی مانند موزه و یا باغ وحش برده می‌شوند.

 

حال ارزان ترین مهد کودک در مشهد باید بر اساس جست و جوهای والدین گزینش شود ولی ارگانهای ناظر بر مهدکودکها شهریه مهدکودک ها را نظارت میکنند و براساس امکانات مهد کودک ها شهریه ها متفاوت است.

مطالب مرتبط