بهترین مدرسه ابتدایی چطور آینده فرزندم را می سازد؟

در این مقاله چه اطلاعاتی به دست می‌آورم؟

اثرات نا محدود تصمیم شما در آینده فرزندتان/ اولین تجربه محیط اجتماعی کودک در دبستان/ ردگیری رفتارهای نادرست کودکان ذر ابتدایی

مدارس ابتدایی اولین سطح اجباریِ تحصیل برای کودکان در سرتاسر جهان است.
معلمان در سراسر دنیا، آموزش مدارس ابتدایی را مهمترین بخش زندگی آموزشی هر فردی می‌دانند. بطوریکه گذراندن این دوره در بهترین مدارس ابتدایی می‌تواند به عنوان اولین نقطه‌ی عطف زندگی فرد در سطح کاری و حرفه‌ای، دانشگاهی و حتی شخصی دانست.

اثرات نامحدود انتخاب شما در آینده فرزندتان

در جامعه‌ی امروزی انواع مختلفی از دبستان وجود دارد که والدین با توجه به شناخت و تعریفی که از فرزند خود دارند می‌توانند بهترین مدرسه ابتدایی را برای فرزند دلبند خود انتخاب کنند. به عنوان مثال مدارس دولتی و غیر انتفاعی رویکردهای متفاوتی در زمینه‌های مختلف آموزشی دارند.

باید به این نکته توجه داشت که مدرسه‌ی ابتدایی نگرش فرزند شما را نسبت به افراد دیگر (از جمله همکلاس‌هایشان و معلمان) و همچنین گرایشات آنها به دروس علمی و هنری را تحت تأثیر مستقیم قرار می‌دهد. بنابراین، می‌توان گفت این مرحله‌ی اولیه می‌تواند تأثیر بسزایی در موفقیت و عدم موفقیت کودک شما در آینده داشته باشد.

اولین تجربه محیط اجتماعی در مدارس ابتدایی

در طی دوره‌ی دبستان، کودک می‌آموزد که چگونه بخواند و محاسبه کند. علاوه بر این، با تفکر انتقادی آشنا شده و اطلاعات گوناگونی در خصوص جهان پیرامون خود کسب می‌کند. نکته‌ی بسیار با اهمیت اینست که تنها منبع کسب دانش برای کودکان در سال‌های دبستان کتاب‌ها نیستند؛ بلکه آنها از طریق کودکان هم سن خود، برقراری ارتباط با آنها، بازی کردن با آنها و همچنین پیروی از قوانین، کسب دانش و تجربه می‌کنند.
علاوه بر این، در بهترین مدارس ابتدایی، همه کودکان برابر هستند و قوانین بصورت عادلانه برای آنها اجرا می‌شود. کودکان روابط دوستانه‌ی خود را با یکدیگر شکل داده و به طبع با عواقب و دردسرهای روابط انسانی بیشتر آشنا شده و حتی اولین مرحله از عشق خالص را تجربه می‌کنند.
در کنار موضوعات گفته شده، کودکان در این سال‌ها برای اولین بار از مادر خود دور شده و این موضوع به آنها کمک می‌کند تا استقلال خود را ساخته و خودشان به تنهایی عمل کنند.
در همین دوره‌ی ابتدایی است که کودکان یاد می‌گیرند که چگونه وقت آزاد خود را مدیریت کنند، چگونه با افراد مختلف تعامل کنند و حتی چگونه پول تو جیبی خود را خرج کنند.

بهترین دبستان
بهترین دبستان

بنابراین، اهمیت دوره‌ی ابتدایی این است که طی آن فرزند شما از یک کودک خردسال به یک انسان خودآگاه با شخصیتی نسبتاً مستقل تکامل می‌یابد.

ردگیری رفتارهای نادرست کودکان در بهترین مدارس ابتدایی

یکی دیگر از نکات بسیار با اهمیت دوره‌ی ابتدایی اینست که طی آن معلمان می‌توانند هر گونه رفتار نادرست و غیر معمول کودکان را شناسایی کرده و برای اصلاح آن تلاش کرده و اقدامات مناسب را به کمک والدین صورت دهند.
علاوه بر این، کودک به دور از خانواده می‌آموزد که رفتار نادرست و واکنش‌های خشن خود را کنترل کند.

در این بین نقش آموزش‌هایی که معلمان در بهترین مدارس ابتدایی میگذرانند بسیار مهم است، چرا که آنها یاد می‌گیرند که چگونه رفتارهای مخرب و نادرست کودکان را جستجو و شناسایی کرده و آنها را از طریق بازی، تعریف وظایف مشخص برای کودک و انجام فعالیت‌های مشترک و تیمی از بین ببرند.
بنابراین، این سال‌های اولیه‌ی حضور کودک در اجتماع، تنها زمانی است که معلمان می‌توانند به شخصیت کودک پرداخته و جهت تغییر رفتارهای آنها برنامه‌ریزی کرده و در نهایت، پیشرفت بزرگی در زندگی کودکان ایجاد کنند.

البته لازم به ذکر است که معلمان در دوره‌ی ابتدایی معمولاً با چالش‌هایی روبرو هستند. تیم کلاس کجا در نوشتار دیگری تحت عنوان “معلم ابتدایی و استان هزار و یک چالش” به این موضوع پرداخته است.

اهمیت دوره ابتدایی

الگوبرداری کودکان از مسئولین بهترین مدارس ابتدایی

معلم و مسئولین مدرسه نقس بسزایی در تخریب و بنای اخلاق کودک شما دارد.از آنجایی که معلم قهرمان شاگردان مدرسه است، تمام کارهای معلم زیر ذره بین شاگردان قرار دارد. معلم رهبر علمی و اخلاقی شاگرد است پس او باید الگوی اخلاق، نظافت، حسن برخورد و راه و رسم درست او باشد.

درخت معنویت معلم در بین دانش آموزان ریشه عمیق و استواری دارد پس او باید با اعمال و رفتار پسندیده ای که از خود به نمایش می‌گذارد به سرمشق مناسبی برای شاگردان تبدیل شود. کودکان از تک تک کارها و گفتار و اشارات معلم تاثیر می‌پذیرند.

شاگردان مدرسه از نحوه اعمال انضباط، نحوه برخورد با دانش آموزان، تشویق ‌ها و تنبیه‌ها و رفاقت با دانش آموزان در مدرسه توسط مسئولان نیز تاثیر می‌پذیرند.

ارتباط متقابل خانواده با مسئولان مدرسه 

از آنجایی که بیشتر زمان کودکان در مدرسه می‌گذرد، عوامل مدرسه در الگو پذیری فرزندتان بسیار نقش مهم و بزرگی را ایفا می‌کنند. همچنین نقش تربیتی خانه و خانواده بر روی فرند کاهش پیدا می‌کند اما آنچه که در این بین دارای اهمیت می‌شود ارتباط خانواده دانش آموز با مسئولان مدسه می‌باشد که هرچه این ارتباط استوارتر و در راستای اهداف آموزشی باشد تاثیر بهتری روی الگوبرداری فرزند دارد.

برای بهبود تربیت کودک، بهبود وحدت خانواده و نهاد آموزشی مدرسه بسیار ضروری و لازم است. چرا رابطه و وابستگی خانواده با با فرزند بشدت عمیق و تاثیر گذار بر تربیت و الگوبرداری او می‌باشد. به همین علت خانواده ها باید رابطه متقابل و دقیق و تاثیرگذاری با مسئولین مدرسه داشته باشند. این امر از ضرورت اتحاد خانواده و مدسه صحبت می‌کند.

از عوامل ویرانی کودک عدم توجه و عدم وجود ارتباط بین خانه و دستگاه آموزش است. وجود اتحاد کامل بین این دو نهاد می تواند، سببی برای ایجاد استحکام تربیت و آرامش کودک باشد. این خطا و اشتباه است که والدین بار سنگین تربیت را بردوش مدرسه قرار دهند و یا مدرسه به گمان اینکه والدین کاملاً به وظیفه خود آشنا هستند، ازکار سازندگی دست بردارند.

 

بیشتر بخوانید: اهداف دوره ابتدایی

 

همانطور که گفته شد، حضور کودکان در بهترین مدارس ابتدایی، می‌تواند اثر بسیار مهمی در مهمترین مرحله از زندگی اجتماعی آنها داشته باشد و تمامی دوره‌های بعدی زندگی آنها را دست خوش تغییر کند. و این موضوع اهمیت انتخاب صحیح والدین برای این دوره از زندگی فرزندانشان را بیش از پیش نشان می‌دهد.

تیم حرفه‌ای مشاوران “کلاس کجا”در ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شما بزرگواران هستند تا به سوالات شما در زمینه‌ی آموزش و انتخاب بهترین مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه پاسخ دهند.

مطالب مرتبط