بهترین آموزشگاه زبان چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله چه اطلاعاتی به دست می‌آورم؟

شما به عنوان یک نوآموز در زمینه زبان انگلیسی می‌دانید یک آموزشگاه زبان باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟ اکثر زبان آموزان در ابتدای کار یا نهایت در دو ترم بعد از شروع کلاس زبان خود اقدام به ترک یا دلسرد شدن از آموزشگاه و کلاس به دلیل کیفیت پایین آموزش یا جو سنگین کلاس می‌کنند. اگر شما هم به دنبال یک آموزشگاه زبان عالی هستید و نمی‌دانید یک آموزشگاه زبان خوب باید چه ویژگی های داشته باشد و به دنبال سوالات دیگر هستید، همراه کلاس کجا باشید، ما به شما خواهیم گفت یک کلاس زبان خوب چه ویژگی‌های دارد.

یک آموزشگاه زبان خوب چندین فاکتور دارد تا بعد از دو ترم کلاس را رها نکنیم و با انگیزه بسیار به یادگیری زبان دوم یا چندم ادامه دهیم . برای یافتن بهترین آموزشگاه زبان جهت یادگیری زبان هدف باید دقت و توجه لازم را داشته باشیم. فاکتورهای یک کلاس زبان خوب به شرح ذیل است:

معیارهایی که باید برای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان در نظر بگیرید

۱) تعداد افراد کلاس چند نفر است

یکی از خصوصیات کلاس زبان این است که باید در کلاس فعال باشید تا یاد بگیرید. به همین دلیل هرچه جمعیت کلاس کمتر باشد، یادگیری شما نیز کیفیت بیشتری دارد. جمعیت نرمال یک کلاس بین ۴ تا ۹ نفر است تا شاگردان بتوانند به راحتی صحبت کنند ،سوال کنند ،پاسخ دهند و با یکدیگر مشورت کنند.
جمعیت کمتر کلاس باعث میشود تا معلم فرایند یادگیری دانش آموزان را دقیق تر رصد کند.

اما از طرفی نباید جمعیت کلاس از حد نرمال پایین تر باشد . اگر جمعیت کلاس کمتر از حد نرمال باشد،چالش های زبان آموزان جهت صحبت و بحث با یکدیگر نیز کاهش میابد . همواره به این نکته توجه داشته باشیم که برای یادگیری هرچه بهتر یک زبان خارجی ، باید بسیار صحبت کنیم و بشنویم . هرچه با افراد بیشتری صحبت کنیم و به پای صحبت افراد بیشتری بنشینیم ، کیفیت یادگیری زبان هدف برای ما دوچندان میشود.

۲) چه افرادی مخاطبان کلاس هستند

بعضی از آموزشگاه‌ها رده بزرگسال و نوجوانان دارند و برخی نه . اگر به دنبال بهترین آموزشگاه زبان برای فرزند خود هستید، بهتر است رده ی سنی را هم در نظر بگیرید تا فرزندتان با یادگیری در کنار هم سن و سالان خود شوق بیشتری نشان دهد و مسیر یادگیری را نیمه کاره رها نکند.

و اگر برای خود به دنبال آموزشگاه زبانی مناسب هستید، رده سنی کلاس را مناسب سن خود درنظر بگیرید تا اوقات خوشی را در کلاس سپری کنید.
کاملا مشهود است که اگر رده بندی رعایت شود کیفیت آموزش افزایش می‌یابد و سطح علمی کلاس نیز بالاتر میرود.

۳) به مسیر رفت و آمد دقت کنید

اگر مسیر آموزشگاه از محل کار و سکونتتون دور باشد قطعا باعث سردیه شما نسبت به آموزشگاه میشود پس حتما به این نکته توجه کنید. اگر در کلان شهرهایی مانند تهران زندگی میکنید، به ساعات کلاس و حضورتان در آموزشگاه نیز دقت داشته باشید تا زمانتان را در ترافیک های سرسام آور شهر از دست ندهید.

بهترین آموزشگاه زبان

۴) به تبلیغات توجه نکنید

هیچ وقت به تبلیغات توجه نکنید. باید کیفیت یک آموزشگاه خوب باشد نه اینکه تبلیغات خوبی داشته باشد یا چندین شعبه درسطح شهر داشته باشد. این دو موضوع ابزار مناسبی برای سنجیدن کیفیت نیستند. همواره این نکته را به خاطر بسپارید که تبلیغات بیشتر تنها با مقداری سرمایه و خرج بیشتر فراهم میشود، اما کیفیت آموزشگاه و سطح علمی آموزش با کوشش و بالا بردن استاندارد های مورد نظر بالا میرود.

۵) به معلمان اهمیت دهید

نوع تدریس و میزان تحصیلات مربیان از فاکتور های مهم یک موسسه زبان خوب است. برخی آموزشگاه به دلایلی ممکن است از استخدام مدرسان با تحصیلات و مهارت بالا امتناع کنند . اما همواره این نکته را در نظر داشته باشید که حتی اگر از سطوح پایین شروع به یادگیری زبان میکنید ،معلومات و تدریس دبیر از مهمترین معیارها برای یافتن بهترین آموزشگاه زبان است.

۶) به انعطاف پذیری کلاس ها و ساعات آن توجه کنید

همواره پیش از انتخاب آموزشگاه مدنظر خود، این نکته را به خاطر بسپارید که ساعات مختلف کلاس از اهمیت بسیاری برخوردار است . اگر تاکنون تجربه ی زبان آموزی را داشته اید ، میدانید که در برخی از آموزشگاه ها، برای هر دوره و ترم آموزشی تنها یک کلاس در یک ساعت مشخص و تنها با یک استاد برای زبان آموزان ارائه میشود . در این صورت شما برای ادامه ی یادگیری خود چاره ای به جز انتخاب آن کلاس را نخواهید نداشت . اگر آدم پرمشغله ای باشید ممکن است نتوانید در آن ساعت در آموزشگاه حضور داشته باشید . و یا ممکن است استاد پیشنهادی برای آن کلاس مطابق میل شما نباشد . در این صورت با مجبور به برداشتن کلاس هستید و یا باید در انتظار ترم و دوره بعدی باشید .

به همین دلیل انعطاف ساعات کلاس ها در اموزشگاه ها اهمیت بالایی دارد . با وجود کدهای مختلف برای هر ترم ، زبان آموزان فرصت انتخاب کلاس مناسب را بر حسب شرایط خود خواهند داشت.

مطالب مرتبط